Suns ēd un lieto medu?

5 iemesli kāpēc sunim ieteicams ēst un lietot svaigu medu:

1. Vietējais medus var palīdzēt ādas alerģiju gadījumā;

 Medicīniskie pētījumi apgalvo, ka medus, kurš vākts tā lietotāja dzīves vietas apkaimē, jeb "vietējais" medus var palīdzēt alerģiju, kuras saistītas ar ziedputekšņiem, gadījumā. Kā tas iespējams? Medus sevī satur sīkas ziedputekšņu devas, kuras regulāri uzņemot, sunim izstrādājās imunitāte, kura palīdzēs, piemēram, pavasarī vai vasarā, kad viss plaukst un zied, bet suns saņem pilnu alergēnu uzbrukumu.


2. Medus var palīdzēt suņiem, kuri slimo ar audzētavu klepu;

Iekaisušu rīkļu un saaukstēšanās gadījumā medus sevi ir pierādījis ne tikai cilvēku, bet arī suņu vidū. Lietošanai pret audzētavu klepu derēs vietējais, bet labākā izvēle tomēr būs Manuka, jeb Jaunzēlandes tējaskoka medus. Manuka medus tiek vākts Jaunzēlandē un dažās Austrālijas daļās un ir ar visaugstākajām antibakteriālajām īpašībām kā jebkurš cits medus visā pasaulē. Arī pie mums Latvijā tas ir sastopams specializētajos veikalos- ir vērts pameklēt!


3. Medus var palīdzēt nelielu brūču ārstēšanā;

Jaunzēlandes tējaskoka medus tāpat būs ieteicams arī nelielu brūču apstrādāšanā. Bet arī jebkurš cits svaigais medus uzturēs brūci tīru un mitru, kas veicinās dzīšanas procesu. Medus dabīgās, antibakteriālās īpašības samazinās infekcijas iespējamību un aizsargās ievainoto vietu.


4. Medus samazina gremošanas sistēmas traucējumus;

Tādas problēmas kā nelieli kuņģa darbības traucējumi vai caureja var tikt atrisinātas ar pāris medus lietošanas reizēm.

Daži veterinārārsti iesaka lietot medu, lai kontrolētu nelielas kuņģa čūlas, jo medus dabīgās antibakteriālās īpašības var palīdzēt iznīcināt baktērijas, kuras izraisa čūlu.


5.Medus var paaugstināt suņa enerģijas līmeni;

 Medus ir cukurs un cukurs paaugstina enerģijas līmeni. Medus var palīdzēt suņiem senioriem atgūt daļu no agrākā kustīguma un ātruma . Daudzi suņu- atlētu īpašnieki izmanto medu, lai palielinātu enerģiju, izturību un vitalitāti.