MANS SUNS
IR DRAUGS KURŠ GRIB KLAUSĪT

Seniors mācās

 Pētījums apstiprina, ka suņi seniori krietni vairāk ir apveltīti ar salektīvo dzirdi, nekā jaunāki savas sugas pārstāvji. Pētīta tika tieši senioru reakcija uz cilvēku radītām skaņām un seniori vidēji bija izturīgāki pret jebkuru atskaņoto.


Seniors un slodze

Nepieciešamā ikdienas slodze palielina saglabā vitalitāti,  nodrošina asinsriti, palīdz uzturēt optimālu svaru, kopumā- uztur suni jaunu un laimīgi tik ilgi, cik iespējams. Nav iemesla to liegt, vienīgi nepieciešama pielāgošana pamatojoties uz suņa veselības, fizisko stāvokli un vajadzībām. It kā nekas savādāk kā citiem suņiem, bet tomēr veselība ir faktors, kuram lielākā vecumā ir jāvelta papildus kontrole. Un lielākoties jau tāpēc, ka pierasts domāt "Viņš to spēj", bet ne visas saslimšanas ir acīmredzamas.

Labākais veids kā sākotnēji novērtēt sava suņa vajadzības un fizisko stāvokli ir visas aktivitātes organizēt tā, lai nekas netiktu uzspiests vai pārlieku motivēts. Ja suns pēkšņi sāk atteikties no kaut kā tāda, ko visu mūžu ar prieku darījis, tam IR iemesls- pārbaudiet to. Piemēram, ja suns bauda skrējienu blakus velosipēdam, tad neesot pie pavadas un atrodoties blakus, nevis atpaliekot un kustoties uz priekšu vien tādēļ, ka baidās pazust.

Arī rotaļlietām ir jābūt pielāgotām zobu stāvoklim, bet arī šis fakts ir atbilstošs suņa visa mūža nepieciešamībām. Un vienmēr ir jāizvērtē vai vēlme noķert prom lidojošo mantu nav lielāka par sava ķermeņa iespēju un vajadzību ievērošanu nepieciešamību. Prātīgākā spēle, šādā gadījumā, iekļauj gaidīšanu līdz aizmestā manta nokritusi un tikai tad došanās to meklēt. Tikpat uzmanīgiem jābūt lodojošo disku faniem- jāapsver iespēja laicīgi šādu nodarbi nomainīt uz krietni drošāku jautrību.

Nu un protams, nebeidzamās intelektuālās un emocionālās slodzes iespējas, kurām nevienā vecumā nav ierobežojumu, ja tās sevī neietver fizisko piepūli. Triki, vārdu atpazīšana, smaržu meklēšana, interaktīvās rotaļlietas un ar kāriem piepildīto tukšošana ir tikai daļa no neskaitāmajām idejām.

Kad suns ir kļuvis lēnāks, neveiklāks, fiziski nespējīgāks vai, piemēram, salīgāks kā rezultātā ārpus dzīves telpas ir grūti organizēt viņa aktivitātes, tās var plānot kaut vai savā guļamistabā. Tā kā tā ir pilnībā kontrolējama vide, iespēja, ka suns piedzīvos kādu traumu vai vilšanos hronisku sāpju dēļ ir krietni mazākas.


Turpinājums sekos..