Suns domā

Ko domā un kā domas kārtojas kāda prātā nav iespējams nekādi izpētīt pat cilvēkiem, kur nu vēl sunim. Tajā pat laikā tā kā suņi ir sociālas būtnes un arī cilvēki ir tādas, mums ir iespējams nojaust kādas emocijas piedzīvo suņi (to klātbūtni gan var konstatēt smadzeņu darbības pētījumos un analizējot asins sastāvu) un ikdienā saprast suņus, ja vien cilvēks ir iepazinis mīluļa ķermeņa valodu, kurā viņš "runā" nemitīgi.Emocijas


Bailes un dusmas ir grūti atdalāmas

Bailes un dusmas ir grūti nodalāmas emocijas, jo tās rodas gandrīz vienā un tajā pašā vietā suņa smadzenēs. Svarīga ir tieši reakcijas iemesls. Ja neskaita dusmas vilšanās vai pārlieku liela uzbudinājuma gadījumā, tās pārsvarā ir baiļu izraisītas (Piemēram: Pat resursu sargāšana ir baiļu tos pazaudēt izraisīta).

Lai suns baiļu brīdī spētu izjust dusmas, viņam ir jābūt kaut nedaudz pārliecinātam par saviem spēkiem. Jo pārliecinātāks suns, jo lielāka iespējamība, ka viņš kā apdraudējuma novēŗšanas stratēģiju izvēlēsies agresiju, jeb apzinātu draudīgu rīcību, kuras rezultātā kāds cits izjūt aptraudējumu. Agresija, kura nes sunim vēlamo, var kļūt par iemācītu uzvedību un tad tā var arī vairs nebūt skaitāma pie baiļu reakcijas, bet gan kļūt par suņa paša izvēlētu uzbrukumu.


Atvieglojuma sajūta

Agresijai, kas pati par sevi netiek uzskatīta par instinktīvu reakciju, jo skaitās pieredzes ceļā iemācīta, pozitīvais nostiprinājums ir atvieglojuma sajūta, kura seko uzvaras (apdraudējuma novēršanas) gadījumā. Atvieglojuma sajūta, kas rodas brīdī kad stresa avots attālinās un ķermenis, izdzīvošanas instinkta ietekmē, izdala dopomīnu- prieka hormonu


Suņi jūt mīlestību

Suņi jūt mīlestību, tas ir pierādīts zinātniskos pētījumos, analizējot asins sastāvu un atklājot tajā oksitocīnu, kas atbild par pozitīvu sociālu pieķeršanos, brīžos kad viņi saņem pozitīvu uzmanību no sev tuviem cilvēkiem.


Turpinājums sekos..