Suns domā

Ko domā un kā domas kārtojas kāda prātā nav iespējams nekādi izpētīt pat cilvēkiem, kur nu vēl sunim. Tajā pat laikā tā kā suņi ir sociālas būtnes un arī cilvēki ir tādas, mums ir iespējams nojaust kādas emocijas piedzīvo suņi (to klātbūtni gan var konstatēt smadzeņu darbības pētījumos un analizējot asins sastāvu) un ikdienā saprast suņus, ja vien cilvēks ir iepazinis mīluļa ķermeņa valodu, kurā viņš "runā" nemitīgi.


Emocijas


Bailes un agresija ir grūti atdalāmas

Bailes un agresija ir grūti nodalāmas emocijas, jo tās rodas gandrīz vienā un tajā pašā vietā suņa smadzenēs. Svarīga ir tieši reakcija uz iemeslu. Ja neskaita medību agresiju, agresiju vilšanās vai pārlieku liela uzbudinājuma gadījumā, agresija pārsvarā ir baiļu izraisīta (Piemēram: Pat resursu sargāšana ir baiļu tos pazaudēt izraisīta). Agresija, kura nes sunim vēlamo, var kļūt par iemācītu uzvedību un tad tā vairs nav skaitāma pie baiļu reakcijas, bet gan kļūst par suņa paša izvēlētu uzbrukumu.


Suņi jūt mīlestību

Suņi jūt mīlestību, tas ir pierādīts zinātniskos pētījumos, analizējot asins sastāvu un atklājot tajā oksitocīnu, kas atbild par pozitīvu sociālu pieķeršanos, brīžos kad viņi saņem pozitīvu uzmanību no sev tuviem cilvēkiem.
Turpinājums sekos..

Izveidots ar Mozello - labo mājas llapu ģeneratoru.

 .