Problēmuzvedības

Lielāka daļa, ja ne visas problēmuzvedības sakņojas tajā, ka suns kāda iemesla pēc piedzīvo paaugstinātu stresu, tāpēc, lai pilnvērtīgi sagatavotos to risināšanai, pārskatiet sadaļu "Stresa menedžments".

 Problēmuzvedība, lai arī cik tas paradoksāli nebūtu, parasti ir suņa instinktīva reakcija uz kādu emocionāli piesātinātu, jeb strespilnu situāciju. Vienkārši sakot, tā ir jūsu suņa dabīgā, jeb iedzimtā, viņaprāt, normālā reakcija. Problēma ir tajā, ka jūs un, iespējams, arī pašu suni, šī uzvedība apgrūtina.

 Suņi nepakļaujas kādai vispārējai morālei, tāpēc neļaujiet pārliecināt sevi romantiskās ilūzijas piekritējiem, kuri apgalvo, ka apliecinot sevi par līderi, jūs atrisināsiet visas uzvedības problēmas! Jā, ir jābūt sava suņa uzticamam līderim- cilvēkam, lai suns vadlīnijas par piemērotāko rīcību meklētu tieši pie saimnieka, BET ja  netiks atrisināts stresspaškontrole uzlabota un konkrētajā situācijā vēlamā uzvedība iemācīta, problēmas būs. Sodam nav pamata, jo tam nav vēlamā efekta! Sods bieži tā arī paliek nesaprasts, bet lauž uzticību cilvēkam un liek piedzīvot jaunu stresu, kas rada jaunas uzvedības problēmas. Pie tam ir zinātniski pierādīts, ka suņi daudz ātrāk un paliekošāk mācās, ja tiek apbalvota vēlamā, nevis sodīta nevēlamā uzvedība. Un galu galā, ne jau tam mēs savu dzīvi ar suņiem esam saistījuši, ne tā?

Un visubeidzot, daudz, kas mums liekas pašaprotama suņa uzvedība (Piemēram: pēc aicinājuma nākt šurp, sēsties, gulties, iet blakus, nenokārtoties iekštelpās un vispār saprast, kas ir iekštelpas, neaiztikt "pamestu" ēdienu utt.), patiesībā nekur dabā nav novērojama, tāpēc ir uzskatāma kā triks un kā tāds ir jāmāca. Īsumā sakot- suns ir jāapmāca uzvesties tieši jūsu vajadzībām vēlami!

Izpatītākās problēmas skatāmas zemāk un lai lasītu sīkāku izklāstu, uzklikšķiniet uz sev vēlamās. Bet, ja vēlaties saņemt profesionālu atbalstu, neatradāt atbildi uz sev interesējošo jautājumu vai radušies citi, sazinaties ar mums, labprāt palīdzēsim!


Neizbēgamie traucēkļi;

Emocionāla sagaidīšana;

Suns grib būt galvenais;

Stresa ietekmē reaģē asi;

Resursu sargāšana;

Suns komunicē agresīvi

Agresija savu suņu starpā;

Kad salūts ir problēma;

Problēmas sākas, kad suns paliek viens- atšķirtības trauksme:

  • graušana;
  • durvju vai logu skrāpēšana;
  • riešana;
  • rakšana;
  • sevis laizīšana vai kodīšana (iespējams pat līdz asinīm);
  • urinēšana un/vai kakāšana iekštelpās;
  • vemšana;
  • un citas problēmas brīžos, kad suns atstāts viens, tieši saimnieka vai cita sunim svarīga cilvēka prombūtnē;

Suns velk pavadu;

Suns ķer citus dzīvniekus;

Suns nokārtojas iekštelpās;

Suns ēd neēdamo

Kompulsīvie traucējumi;

Viena metiena sindroms;

Problēmas, kuras rodas viena metiena suņu starpā (parasti gadījumā, ja tie turpina dzīvot kopā pēc 8- 10 nedēļu vecumam) vai jebkuru vienaudžu starpā, kuri viena un tā paša gada laikā ieradušies dzīvot kopīgā dzīvesvietā.Izveidots ar Mozello - labo mājas llapu ģeneratoru.

 .