Kā apmācīt suni, kurš jau izmanto konfliktu, lai panāktu savu?

Draudoša suņa apmācības laikā ir jāpierāda, ka bailēm pazaudēt nav pamata. Atsakoties no resursa par labu cilvēkam, suns nevis pazaudēs bet gan iegūs, BET uzrādot cilvēkam vēlamu uzvedību- un tā noteikti nav agresija un draudi. Saimniekam ir jāprot būt līderim, kurš prasmīgi (izmantojot mums doto intelektu, nevis par sevi nepārliecinātu suņu starpā izplatītos konfliktus, jāizstrādā sīkos solīšos sadalīts mācību plāns) novēršot konfliktus, ieviešot mieru un iemācot, ka ar vēlamu uzvedību suns saņem kāroto no cilvēku. 

Suņu starpā nekad nedrīkst ļaut piepildīt iesīkstējušo uzskatu "lai paši noskaidro, kurš galvenais". Tā var rasties neskaitāmas problēmas nākotnē- kaut vai tas vien, ka suņi iemācīsies savu panākt ar draudiem un agresiju. Pirmkārt jau visi "iekarojamie" resursi nonāk pie cilvēki- konfliktam vairs nav iemesls un pār sevi nepārliecinātie nomierināsies. Bet tālāk notiek apmācība, kuras laikā tie tiek izsniegti atbilstošā daudzumā un par atbilstošo uzvedību. Iebiedēšanai suņu starpā ir jēga ir tikai tik ilgi, kamēr tā atmaksājas, ja pierādīsiet, ka atmaksājas miers un sadarbība, to sagaidīsiet arvien biežāk.

Pie tam nedrīkst aizmirst, ka suns, kurš ierūcies, parādījis zobus, uzbrūk citiem suņiem, velk pavadu, zog ēdienu vai neļauj sevi glaudīt ēšanas laikā NAV dominants. Katrai uzvedībai ir savs skaidrojums un apmācībai pieeja jāmeklē kreatīvi- "vienas zāles visām slimībām vedīs tikai dziļāk purvā!"