Mans suns nokārtojas iekštelpās


Ja suns vēl ir kucēns, tad tas ir laika un apmācības jautājums

Pats galvenais- NESODĪT. Tāpat kā jūsu mamma jūs nesodīja par slapjiem autiņiem, bet gan rūpīgi mācīja un turpināja vākt un tīrīt. Negaidiet vairāk no suņu "bērniem", kā gaidāt no savējiem!


Nevēlama pieredze

Suns ir kucēns, kurš audzināts netīrībā- nav attīstījusies dabīgā vēlme nečurāt tur, kur guļ. Šis ir visgrūtāk maināmais fakts, tāpēc liela ir nozīme tam no kādiem apstākļiem nācis kucēns. Protams, viss ir maināms ar rūpīgu apmācību un kas nav maināms ir menedžējams, bet tomēr diez vai kāds ir ieinteresēts pavadīt laiku garos un sarežģītos tualetes apmācības treniņos.

Pieaudzis suns ir dzīvojis netīrībā.


Ja suns jau ir liels, tad jāsāk ar izprašanu "Kāpēc?"

Stress- samazināt to ikdienā. Bieži stress ir iemesls tam kāpēc suns nečurā pastaigu laikā, bet izvēlas čurāt mājās- kur ir miers. Arī emocionāla sagaidīšana ir viens no tādiem strespilniem brīžiem. Tāpat sacensības, treniņi utt..

Jauna teritorija- samazināt teritoriju un uzsākt apmācību kā parasti.

Padevības zīme- es esmu pilnībā tev pakļauts. Celt suņa pašapziņu ar pozitīvā nostiprinājuma apmācību, lai suns skaidri zina kāda ir vēlamā uzvedība un saimnieku uztver kā komandas biedru, nevis nesaprotamu sodītāju.


Ja suns ir pieaudzis, bet pieder pie mazsuņiem

Mazsuņu pasaule tīri fiziski ir mazāka nekā lieliem un neviens suns nav piedzimis ar sajūtu, ka iekštelpās čurāt nedrīkst, viņi to saista ar "guļvieta/dzīves telpa"

Bet arī maziem suņiem viss ir panākams ar rūpīgu ampācību un menedžmentu.


Turpinājums sekos..