Suns un bērns

Suns atpūšas nozīmē sunim netraucēt

Ne vienmēr audzinot suni tiek plānots audzināt  viņu tā, lai suns būtu spējīgs labi sadzīvot ar maziem cilvēciņiem ģimenē- bērniem. Kad ģimenē pieteicies bērniņš, īpaši, ja tas ir pirmais, pieaugušos sagaida lielas pārmaiņas un ar to saistīta aizņemtība. Bet suns ir liela atbildība, kuru nekādā ziņā nedrīkst pamest novārtā. Vienīgi, cik daudz laika un mierpilnas apņemšanās atliek jaunajiem, jau tā nogurušajiem vecākiem, lai atbilstoši apmācītu suni? Zelta ieteikums ir vides menedžments- sunim ir jāiekārto droša, mierpilna un ar interesantām nodarbēm piesātināta (suņaprāt) vieta, kur atrasties brīžos, kad saimnieki nevar pievērsties adekvātai suņa un bērna pieskatīšanai un mācīšanai cienīt vienam otra robežas. Jo ilgāk, rūpīgāk un piemērotāk katram sunim individuāli tiks veikta sagatavošana, jo šī atšķirtība nesīs lielāku prieku dzīvniekam un arī bērniņš pieņems vissvarīgāko noteikumu, kura izpildi diktē saimnieki "Suns atpūšas, nozīmē sunim netraucēt". Un lai jūs nemaldina it kā brīnišķīgā attieksme no suņa puses, kad mājās ierodas bēbītis- viss var krasi mainīties, kad cilvēciņš sāks kliegt, spiegt un ķerstīt suni. Sāciet pieradināšanu laicīgi! 


Vislabākā atšķirtība- būt kopā, bet ar drošām robežām

Suns ir ļoti sociāls dzīvnieks, kurš vislabrātāk atrodas mīļo cilvēku klātbūtnē. Tieši cilvēku, nevis dzīvnieku- draudziņš nelīdzēs, bet gan var radīt papildus problēmas! Ja suns ir radis ikdienu pavadīt ciešā saiknē ar saimniekiem, neliedziet viņam to! Izvēlaties labi caurskatāmas robežas (bērnu sētiņu vai būri), kas atrodas vietā, kur sunim ikdienā patīk atrasties visvairāk. Ja tas nav iespējams, iekārtojiet telpu, kur suns ar prieku darbojas viens, bet rēķinaties, ka vienatnei suni sagatavot būs grūtāk, īpaši, ja caur durvīm dzirdama saimnieku jautrā čalošana ar ilgi gaidīto atvasi.

Suns ēd nozīnē sunim netraucēt

Suns seko tev, nevis tu sunim


Pats galvenais noteikums- NESODĪT!

Pats galvenais noteikums- NESODĪT! Ne suni ne bērnu par nepiemērotu komunikāciju, jo tas neradīs draudzību, bet gan apspiestu nepatiku vienam peret otru, kura realizēsies brīžos, kad viņi tiks atstāti vieni. Tikai pozitīva apmācība, ņemot vēro individuālās spējas un vajadzības ļaus tuvināt suni un bērnu patiesai draudzībai. Tas prasīs laiku un ieguldījumu, kas atmaksāsies ar laiku, bet, ticiet man, tas ir tā vērts, jo cilvēka svētākais mērķis "izaudzināt cilvēku", ir milzīga atbildība!

Turpinājumā lasiet vēl..

Izveidots ar Mozello - labo mājas llapu ģeneratoru.

 .