Suņa paškontroles uzlabošana- 

spēja būt traucēkļu neietekmējamam

Impulss, jeb reflekss ir instinktīva uzvedība un ir sunim iedzimta. Pieredzes rezultātā suns iemācās to kontrolēt, ja iznākums pierāda, ka iemācītā uzvedība nes labāku iznākumu nekā impulsīvā. Pieredze var būt kontrolēta (sauksim to par apmācību) un tādejādi saimniekam vēlama. Bet arī bez saimnieka klātbūtnes suns mācās. Īpaši tas raksturīgs nepietiekami nodarbinātiem suņiem. Tā nereti rodas problēmuzvedības.

Paškontroli var saukt arī par domājošo, jeb iemācīto uzvedību. Ideālā gadījumā tā ir vēlama un vislabāk, tieši saimnieks to ir iemācījis nevēlamās vietā. Ir pierādīts, ka emocionālā brīdī, lai valdītu emocijas ir jāizmanto loģiska domāšana- šeit labi noder paškontrole.

Paškontroles apmācību parasti saucam par "paklausību" un tās visizplatītāko versiju mēs varam vērot visās suņu skoliņās.

Nereti saimniekam rodas jautājums "Kāpēc suns, kurš zina komandas tomēr klausa tikai skolā un mājās?" Tāpēc, ka paškontrole rodas pieredzes rezultātā, un suns, kurš nav piedzīvojis pozitīvu pieredzi (vienkārši sakot- nav apmācīts) klausīt ārpus mājām, nonākot jaunās situācijās, tomēr reaģēs instinktīvi. Tātad- viss, kas apgūts skolā, jāmācās arī pielāgot dzīvei!

Kā visvieglāk panākt, lai suns tomēr kontrolē sevi vienmēr? Nemitīgi uzlabot paškontroli, bet saimniekam pierādīt sevi kā līderi!


Idejas paškontroles uzlabošanai: 

Iemācīt izmantot "Sēdi!" kā "Lūdzu!"

Izmantot paklājiņus kā vietu, kur gaidīt vēlamo. Piemēram, paklājiņš pie ārdurvīm uz kura vienmēr gaidīt pirms došanās pastaigā. Vai paklājiņš virtuvē, kur gaidīt līdz ēdiens pagatavots.


Turpinājums sekos..

Izveidots ar Mozello - labo mājas llapu ģeneratoru.

 .