Suņa paškontroles uzlabošana- spēja būt traucēkļu neietekmējamam

Impulss, jeb reflekss ir instinktīva uzvedība un ir sunim iedzimta. Pieredzes rezultātā suns iemācās to kontrolēt, ja iznākums pierāda, ka iemācītā uzvedība nes labāku iznākumu nekā impulsīvā. Pieredze var būt kontrolēta (sauksim to par apmācību) un tādejādi saimniekam vēlama. Bet arī bez saimnieka klātbūtnes suns mācās. Īpaši tas raksturīgs nepietiekami nodarbinātiem suņiem. Tā nereti rodas problēmuzvedības.

Paškontroli var saukt arī par domājošo, jeb iemācīto uzvedību. Ideālā gadījumā tā ir vēlama un vislabāk, tieši saimnieks to ir iemācījis nevēlamās vietā. 

Paškontroles apmācību mēs parasti saucam par "paklausību" un tās visizplatītāko versiju mēs varam vērot visās suņu skoliņās.

Nereti saimniekam rodas jautājums "Kāpēc suns, kurš zina komandas tomēr klausa tikai skolā un mājās?" Tāpēc, ka paškontrole rodas pieredzes rezultātā, un suns, kurš nav piedzīvojis pozitīvu pieredzi (vienkārši sakot- nav apmācīts) klausīt ārpus mājām, nonākot jaunās situācijās, tomēr reaģēs instinktīvi. Tātad- viss, kas apgūts skolā, jāmācās arī pielāgot dzīvei!

Kā visvieglāk panākt, lai suns tomēr kontrolē sevi vienmēr? Nemitīgi uzlabot paškontroli, bet saimniekam pierādīt sevi kā līderi!

Turpinājums sekos..

Izveidots ar Mozello - labo mājas llapu ģeneratoru.

 .