Socializācija

Socializācija ir suņa nodrošināšana ar pozitīvu pieredzi vai atbilstošāko uzvedību nepieciešamajās dzīves situācijās. Tā parasti tiek plānota saskaņā ar turpmākajiem mērķiem- suns tiek sagatavots attiecīgajam dzīves modelim un ar to saistītajai apmācībai.

Jo vairāk suns pieredz un tiek apmācīts atbilstoši reaģēt, jo vieglāk būs nākotnē suni apmācīt un kontrolēt līdzīgās situācijās. Tāpēc pirmais jautājums, nodrošinot atbilstošu socializāciju: "Ko suns ar šo pieredzi iemācās?" Jo vienkārši nemitīga suņa nodrošināšana ar jaunām situācijām, neņemot vērā radušās asociācijas un no suņa puses izrādīto uzvedību, var izraisīt pretēju efektu- suns pierod attiecīgajos brīžos uzvesties nevēlami, jo pieredze ir radusies negatīva. Kā to kontrolēt? Pārzinot suņa ķermeņa valodu, kas palīdzēs pamanīt sākotnējos stresa signālus un līdz ar to nodrošināt atbilstošu apmācību.

Piemēram, ja cilvēks vēlas pret citiem suņiem draudzīgi noskaņotu mīluli, viņam ir jārada pieredzi, ka citi suņi viņu neapdraud. Jo bagātīgāka būs šī pieredze, jo emocionāli pozitīvāk noskaņots būs suns pret citiem sugas brāļiem nākotnē.


Pabeigts raksts sekos drīz..

Izveidots ar Mozello - labo mājas llapu ģeneratoru.

 .