Priekš kam vajadzīga pavada?

Kam vajadzīga pavada?

Lai kontrolētu suni brīžos, kuriem viņš nav apmācīts. Lai saprastu vai suns ir apmācīts, ir jāuzdod jautājumu: Ko suns darītu, ja nebūtu pavadas? Ja atbilde cilvēku neapmierina, suns ir jāapmāca vēlamajai uzvedībai vai jāturpina izmantot pavada.

Lai novērstu pēkšņu nevēlamu uzvedību, kuru cilvēks nav paredzējis. Vienmēr ir jārēķinās, ka suns kā jebkurš dzīvnieks nav pilnībā paredzams, tāpēc pazīstot savu suni, cilvēkam ir jābūt modram, lai pamanot iespējamos traucēkļus, novērstu suņa negaidītu reakciju. (Piemēram: Cilvēks ar suni, kurš vienmēr labrāt atrodas blakus arī bez pavadas, dodas pastaigāties mežā un viņiem pēkšņi tuvojas svešs suns. Blakus ejošais suns nekad nav īpaši reaģējis uz citiem suņiem, bet tā kā svešā reakcija nav paredzama, papildus kontrole var tikai noderēt).

Lai ievērotu likumu. Likumā ir paredzēts, kad sunim obligāti ir jābūt pie pavadas un tas ir jāievēro pat pilnīgi apmācītam sunim, jo likumi ir paredzēti, lai sabiedrībā valdītu visiem tik tīkamā kārtība.


Ko nedrīkst darīt ar pavadu?

Suni raistīt, sist vai citādi iespaidot. Bieži var dzirdēt par suņiem, kuri reaģē asi tieši esot pie pavadas, iepriekš minētās darbības visbiežāk ir tā cēlonis.


Turpinājums sekos..