Kopšana

Lielu daļu no ikdienas komunikācijas ar suni aizņem viņa kopšana un tādas elementāras lietas kā kaklasiksnas uzlikšana vai ķepu slaucīšana, bet cik daudz no šīm lietām tiek sunim īpaši mācītas? Komandas "sēdi, guli, blakus" ir standarta mācību sastāvdaļa, bet ikdienā saimnieks ir spiests pats domāt kā apkopt suni elementārās dzīves situācijās. Tad katrs dara kā māk vai ir dzirdējis, ka citi tā dara un tieši tāpēc daudz no ikdienas kopšanas suņiem izraisa nepatiku un dažreiz pat bailes, jo nezinot citu izeju, cilvēks savu mīluli piespiež fiziski paciest to, ko dabīgi suns nesaprot. 

Ir cilvēki, kuri mēdz smieties par suņu paniskajām bailēm no nagu griešanas vai slēpšanās no vannošanas. Tie, kas saprot, ka bailes ir īstas, nesmejās. Tā kā suņu apmācība jau sen nerobežojas ar paklausības komandām vien, ir izplānoti dažādi veidi kā iemācīt suni ar prieku sagaidīt un piedzīvot ikdienā nepieciešamo kopšanu. Un tieši šo procesu pozitīvās sadarbības ar saimnieku dēļ, tie palīdzēs stiprināt saikni vairāk, nekā tik pierastā "paklausība".  

Tāpat jau sen nevienam nav noslēpums, ka tieši intelektuālā slodze nogurdina vairāk, nekā, piemēram, fiziskā. Iemācīts triks nozīmēs mieru un atpūtu tuvākajā laikā. Lai jūsu triks ir "kopsim nagus" vai "iesim vannā". Tas būs daudz noderīgāk, nekā sēdēt uz pakaļkājām vai pienest bumbiņu, bet citiem šķitīs tikpat neticams! Lai vairojas pozitīva sadarbība un līdz ar to harmoniska kopdzīve!


Pieskārieni kā neatņemama kopšanas sastāvdaļaPar kopšanu sīkāk

Nagu kopšana

Spreja pudeles izmantošana


Zobu kopšana

Apģērba valkāšana


Turpinājums sekos