Apģērba valkāšana

Sāksim ar atgādinājumu pievērst uzmanību pasvītrotajam tekstam, jo tā ir saite uz smalkāku tēmas aprakstu vai videopiemēru.

Apģērbs suņiem reizēm ir nepieciešamība, jo mīlulis, kurš nav fiziski piemērots noteiktiem laikapstākļiem nav pilnībā norūdāms. Nepārprotiet, atrašanās ārā ir katra suņa ikdienā nepieciešamās emocionālās un fiziskās slodzes neatņemama sastāvdaļa un rūdīšanās, jeb izturības uzlabošanās ir viena no tās vēlamākajām blaknēm, jo uzlabo mīluļa veselību un dzīves kvalitāti. Bet vienmēr jāatcerās katra suņa individuālās īpatnības- pat pats rūdītākais toiterjers, nekad nespēs to, ko haskijs normālos apstākļos. Tātad, ja cilvēkam nav pieņemama suņa ģērbšana, par kompanjonu ir jāizvēlās viena no daudzajām šķirnēm, kuras pārstāvis savu iedzimto īpašību dēļ tiešām būs spējīgs būt ārā mūsu platuma grādos jebkurā sezonā, kā rezultātā neslimot vai nepiedzīvot pārlieku lielu stresu. Jo svarīgāk par "man mans suns nav jāģērbj" ir kvalitatīvais pastaigā pavadītais laiks katra mīluļa izturības robežās.

Uzlabotā komforta, ko nodrošina siltums vai novērstā mitruma rezultāts, uzlabosies arī suņa uzvedība, jo, kā mēs zinām, stresa avotu iedarbība summējas un vienkārši sakot- suns kļūs emocionālāks (viņa darbības sāk kontrolēt instinkti, nevis iemācītās "manieres").Zābaku valkāšana

Kā veicās mums, skatīt varat mūsu YouTube kanālā Mans Suns

atskaņošanas sarakstā "Apģērba valkāšana"

Kāpēc vajadzīgi?

Pārsvarā, runājot par apģērbu, cilvēki iedomājas mazsunīšus vai vismaz tādas šķirnes, kuras nav radītas skarbu laikapstākļu panešanai. Bet ne vienmēr tas atbilst patiesībai. Zābakus ziemas laikā ieteicams nēsāt arī pilsētā dzīvojošajiem suņiem, lai novērstu veselības problēmas, kuras rodas no ķīmijas, ar kuru pret slīdēšanu tiek apstrādāti apledojušie ceļi un trotuāri, nonākšanas uz ķepām vai, sunim tās laizot, arī pārējā organismā. Tāpat zābaciņus nēsāt var ieteikt ārsts, ja suns ķepu ir savainojis vai citu šīs ķermeņa daļas iekaisumu gadījumā. Esam dzirdējuši arī par suņa apaušanu, lai tas neskrāpētu mēbeles vai neskrapšķinātu naktīs pa parketu. Bet kamanu suņi nereti tiek aprīkoti ar apaviem, lai novērstu savainošanos pret aso sniega virskārtu.

Ar ko sākt mācības?

Pirmkārt jau sunim ir jābūt pieradinātam ļauties pieskārieniem un vēl vairāk- jāļauj aiztikt ķepas. Tā kā uzvilkt mīlulim apavus nav iespējams bez fiziskas palīdzības (turēšanas, celšanas), pieskārieni ir tikai sākums.

Pēc tam ir jāmeklē plašajā piedāvājumu klāstā sev piemērotākie. Mēs devām priekšroku "For My Dogs" produkcijai, kas izceļās ar savu kvalitāti un ērto valkāšanu- zābaciņi kājās turās izcili.

Paralēli tam, ka suns tiek radināts pie ķepu aiztikšanas, arī cilvēkam ir jāveic izpētes darbs- jānoskaidro kā tieši konkrētie zābaki ir velkami un kā to izdarīt maksimāli veikli un ātri.

Kad pati uzvilkšana jau iepraktizēta, jāķeras klāt valkāšanai. Sākumā sunim šis process var sagādāt diskomfortu, tāpēc mīlulis ir pieradināms pamazām. Pirmās apauj pakaļkājas, jo suņiem parasti ir vieglāk pierast valkāt apavus tieši uz tām. Apauj abas, jo zābaks uz vienas kājas parasti traucē vairāk, nekā uz abām.

Kad zābaki uzvilkti, jāizvēlas nodarbe, kura sunim ļoti patīk. Piemēram, kārumu ķeršana. Kamēr suns nav pieradis pie zābakiem pilnībā, viss ko viņam nozīmē jaunais atribūts ir ķert kārumus- beidzas kārumi, zābaki tiek novilkti. Kamēr suns ar prieku sagaida zābakus, jo asociē tos tikai ar pozitīvo.

Tikai pilnīgi pieradinātu suni ved pastaigās. Izņēmums ir suņi, kas pastaigas gaida ar lielu prieku- tad kārumu vietā var radināt suni pie apaviem, tos saistot ar pastaigām.

Kad mīlulis pieradis valkāt apavus pakaļkājās, jāsāk vilkt abus pārējos priekškājās.

Arī novilkšana ir jāplāno mierīgi un patīkami, lai suns nepierod raujot un plosot atbrīvoties no apaviem.

Turpinājums sekos..