Emocionāla sagaidīšana

Lēkšana, grūstīšanās, riešana, kaukšana, kampšana, apčurāšanās ir tikai dažas izpausmes no visām iespējamām, kuras sagādā problēmas brīžos, kad suns kādu sagaida atgriežamies vai gadījumos, kad ierodas ciemiņi.

Ko suns grib sagaidot?

Interesanti ir tas, ka tikai retais grib vienkārši- sagaidīt. Ja tomēr tas tā ir, tad uzmanība ir tas resurss, kurš jāizmanto apmācībai. Bet efektīvai apmācībai jautājums "Ko suns grib sagaidot?" ir jāšķetina sīkāk. Iespējamās atbildes ir:

  • uzmanība un komunikācija ar cilvēku- līderi;
  • apostīšana- atnestās jaunās smaržas;
  • reaģēt uz stresu, kurš sakrājies dienas laikā, jeb instinktīva adrenalīna dedzināšana.


Iespējamais iemesls- atšķirtības trauksme

Tā kā atšķirtības trauksme ir liels stress sunim paliekot vienam vai kāda īpaša cilvēka (dažreiz arī suņa- skatīt rakstu "Viena metiena sindroms") prombūtnes laikā, tad šīs personas atgriešanās brīdis būs īpaši emocionāls. Lai problēmu ar sagaidīšanu risinātu efektīvi, ir jāsāk ar cēloni- šoreiz pavisam citu problēmu. Vairāk par atšķirtības trauksmi lasiet uzklikšķinot uz virsrakstiņā pasvītrotā teksta "atšķirtības trauksme")


Mācības jāplāno atsevišķi no īstās atgriešanās vai ciemiņu ierašanās

Tikai apmācīts vai patiesībā ne visai satraukts suns, varēs būt pietiekami mierīgs, lai mācītos. Pie tam, ja suns dzīvo dzīvoklī un cilvēki nav bijuši mājās visu dienu, viņam visdrīzāk pēc iespējas ātrāk ir jātiek nokārtot dabiskās vajadzības- mācībām nav laika.Turpinājums sekos..