Izlabot nevēlamu uzvedību neizmantojot soduNevēlama uzvedība ir pārsvarā suņa instinktīva reakcija uz kādu konkrēti viņam nozīmīgu stresa avotu vai vienkārši cilvēkam vēlamas pieredzes trūkums. (Piemēram: satraukts Džeka rasela terjers visdrīzāk ries, jo to nosaka konkrētās šķirnes iedzimtā īpatnība, tāpat kā neapmācīts suns pēc aicinājuma negulsies- šāda pieredze viņam ir jārada un jānostiprina.)
*Cēloņa kontrole nozīmē tā prezentācija sunim tādos apmēros, kuri vēl neizsauc stresu (ja vēlaties problēmu atrisināt tās pamatā- atbrīvoties no cēloņa) vai tādā apmērā, ka suns ir spējīgs reaģēt iemācīti (nevēlamajai uzvedībai alternatīva- iemācīta vēlama uzvedība). Cēloņa kontrolei bieži ir kritiska nozīme, lai uzvedība mainītos, piemēram, suņiem, kuri ir nekontrolējami medījuma klātbūtnē, jo medīšanas instinkts ir ļoti spēcīgs un pati sajūta, ka medījums ir tepat, nes sunim lielu prieku.

Par to kā veidot suņa uzvedību, neizmantojot sodu lasiet vairāk "PN apmācība" sadaļās.Metode NR 2- ķeršana

Suns kontrolētos apstākļos turpina praktizēt nevēlamu uzvedību. Cilvēka uzdevums ir uzmanīgi vērot notiekošo un "ķert" (capturing) soli vēlamā virzienā. Piemēram, suns rej pagalmā. Cilvēks stāv blakus, it kā ignorējot notiekošo līdz suns uz brīdi apklust. Tajā pat laikā cilvēks noklikšķina klikeri un pasni