Stimuli, kas noder ikdienas organizēšanai

Vēlami stimuli

Tā kā izmantojot pozitīvo nostiprinājumu, suns tiek iemācīts tiešām GRIBĒT darīt, iemācītā uzvedība tiks atkārtota arī citās situācijās, jo atmiņā ir palikusi kā labs iznākums reaģējot- noderīga stratēģija. (Piemēram: Pieskarties plaukstai, kas attīstīts līdz pamata uzvedības līmenim (suns to dara automātiski un līdz ar to atbildi var nostiprināt vien ar uzslavu (sekundārais nostiprinātājs, kam bez mākslīgi radītas vērtības nav nozīmes) var noderēt, lai vadītu suni ar žesta palīdzību.)  Tāpēc rūpīgi izvēloties atbilstošu stimulu klātbūtnē reaģēt tā, lai tas var noderēt ikdienā arī līdzīgās situācijās, var organizēt suņa ikdienu un kopdzīvi.

Pieskarties plaukstai (Plauksta kā stimuls un doties tās virzienā, lai pieskartos tai kā atbilde) var noderēt vēlāk kā žests, lai liktu sunim doties vienā vai otrā virzienā, lai aicinātu uzkāpt vai iekāpt, tāpat apmācot tādus aicinājumus kā "Sēdi!", "Guli!", ""Blakus!" uc. Visbiežāk šādos gadījumos suns sākumā tiek vilināts ar kārumu, kas dažiem var radīt lielu satraukumu, tāpēc aizkavēt mācības. Šādi apmācot suni izpaliks pieskāriens, jo efektīvai izpildei ir nepieciešams tikai žests- roka "pazūd" pirms suns tai ir pieskāries. Pie tam, mācot "doties noteiktā virzienā" kā nostiprinātājs var noderēt cilvēka paša  došanās (uzreiz aiz žesta, kā visi nostiprinātāji) tur, kur norādīts sunim (vai jautra skriešana, ja nepieciešams iedrošinājums).

Pašu pieskārienu plaukstai var izmantot arī kā asociēto nostiprinātāju, jeb marķeri.

Gulēt uz paklājiņa (Paklājiņš kā stimuls un gulēt uz tā kā atbilde) var noderēt, lai organizētu suņa pieņemamu uzvedību pie ārdurvīm (pirms/pēc pastaigas, lai novērstu nokritušā ēdiena lasīšanu pa zemi gatavošanas laikā, kā "vietu mieram" veterinārārsta uzgaidāmajā telpā.


Stimuli un nevēlamas reakcijas

Tikpat nozīgi ir novērst nevēlamas reakcijas kādu stimulu klātbūnē. (Piemēram: Mājā, kurā dzīvo mazi bērni, nav vēlams attīstīt sunim reakciju "Redzu mantu- grābju mantu". Īpaši, ja sunim ir spēcīgi attīstīts medību instinkts un zibenīga reakcija kā beļģu aitu sunim. Tā vietā rūpīgi jāmāca, ka tikai suņa paša mantas ir domātas mīluļa rotaļām un, ja kāds cits to ir paņēmis, tad atbilstošā reakcija ir gaidīt līdz manta atdota sunim. Tāpat neatdošana arī nenozīmē vilšanos, lai neattīstītos resursu sargāšana, jo ir pieejamas citas mantas.