ANATOMISKI Atbilstoša krūšu siksna

ANATOMISKI ATBILSTOŠA KRŪŠU SIKSNA ir aprīkojums, kuram jāpieāķē pavada vietās un apstākļos, kur suni nav iespējams laist brīvi.

kāpēc tieši krūšu siksna?

Jo tikai krūšu siksnu ir iespējams pielāgot tā, lai tā maksimāli neizdarītu kaitējumu suņa veselībai un nesagādātu stresu, kas ir nozīmīgi arī suni apmācot pozitīvi. Par kaklasiksnas mērķiem un tās iespējamo izdarīto kaitējumu, ja pavada ir pieāķēta pie tās, varat lasīt klikšķinot šeit.

izmaukšanās no krūšu siksnas

Izmaukšanās no krūšu siksnas parasti notiek tāpēc, ka suns piedzīvo kādu stresu un/vai nav pieradis asociēt būšanu pie pavadas ar iespēju konkrētajā situācijā reaģēt dabīgi. Tāpēc atbrīvošanos no tās, saskata kā nepieciešamību, lai atrisinātu situāciju. Ļoti bieži pietiek vien ar stresa iemesla atrisināšanu vai reakcijas pāradresēšanu vēlamā darbībā. Jo, ja šāds ieradums (maukšanās ārā no krūšu siksnas) tiek regulāri praktizēts, tad suns to iemācās kā veiksmīgu stratēģiju situāciju risināšanā.

Ja suns ir īpaši jūtīgs, dzīvo vidē kur apkārt ir daudz neizbēgamo traucēkļu un sadarbību ar viņu šādā vietā veidot ir grūti, ātrs risinājums pret aizbēgšanu var būt krūšu siksna ar papildus drošības siksnu kā redzams nākamajā attēlā. Vienīgi noteikti jāņem vērā, ka papildus siksna nedrīkst radīt nekādu diskomfortu citos brīžos, jo ir paredzēta TIKAI krūšu siksnas noturēšanai pozīcijā, ja suns sāk maukties ārā. Ja siksna jebkurā brīdī sagādās papildus stresu, tad suņa pierašana un miera apgūšana var krietni iekavēties vai pat nenotikt nekad.

Amadeuss mūsu kopdzīves sākumā bija izmaukšanās meistars, jo bieži piedzīvoja situācijas, kurās ļoti strauji pārbijās no neizbēgamiem stimuliem un viņu pārņēma afektam līdzīgs stāvoklis, kurā viņš varēja rīkoties pilnīgi neapturami. Šobrīd šādas problēmas jau ir tāla pagātne tieši apmācības dēļ, bet krūšu siksna ar papildus siksnu ir labs ātrais risinājums izmaukties mēģinātājiem.