Grāmatas

Latviešu valodā:


Angļu valodā:

Pozitīvais uzvedības nostiprinājums- veids kā mācās visi dzīvnieki

MansSuns.lv komentārs: Sarežģīta un zinātniska grāmata tiem, kuri vēlas izprast pozitīvo nostiprinājumu cilvēku un citu dzīvnieku uzvedībā. Šeit tiek skaidrota tieši cilvēku uzvedība un nemitīgi pierādītas kopsakarības ar dažādu dzīvnieku sugu uzvedību (pamats visiem viens, bet nianses katrai sugai savas).


Kucēna audzināšana

MansSuns.lv komentārs: Noderīga lasāmviela tiem, kuri sākuši kopdzīvi ar kucēnu vai gatavojas to darīt un nu jautā "Ar ko sākt audzināšanu?" vai "Kā panākt šo vai pārtraukt to?" 

Jau apraksts vien kā pozitīvās apmācības treneris Stīvs Manns, kurš praktizē jau 30 gadus un savas prasmes ir pierādījis dažādās suņu apmācības jomās, piemēram, atverot akreditētu Modernu suņu treneru institūtu, uzsāka un attīstīja savu profesionālo pilnveidi, ir lasīšanas vērts.

Noteikti iesaku atrast laiku šai grāmatai!

Varu vien piemetināt to, ka arī šajā grāmatā iedziļinoties, rodas daži jautājumi "Kāpēc tā?". Piemēram, nevēlamas darbības pārtraukšanai uz pozitīvas nots, tiek sagatavota skaņa, kas atbilst marķerim "Ir!" Bet kucēna apmācīšana  nekost cilvēkam, tiek izmantots negatīvais sods- došanās prom. Kā zinām, šis soda veids rada vilšanos, bet vilšanās rada emocijas, kuras daļa kucēnu izreaģējot, visdrīzāk, kodīs vēl vairāk. Bet pārējiem tā arī nebūs skaidrs- par ko šāds sods.

Lai vai kā, visādi citādi, grāmata ir ļoti noderīga un saistoša lasāmviela.


SUNS NAV VILKS

Un ar to saistītie mīti, kas traucē harmoniskai kopdzīvei ar četrkājaino draugu.

Vislabākā mācīšanās notiek, izaicinot vecās metodes, un šī grāmata noteikti to dara. /Prof.Rejs Koppingers/

MansSuns.lv komentārs: Šajā grāmatā tiek pierādīts, ka SUNS NAV VILKS un daudz interesantu faktu saistībā ar to no dažādu speciālistu un uzvedības pētnieku skatpunkta.

Lieliska grāmata tiem, kuri vēlās izprast dominances mītu suņu apmācības metodēs. Galvenā grāmatas vēsts: Suns NAV doministicēts vilks, viņš jau ļoti, ļoti sen IR SUNS, tāpēc metodes ir jāizvēlas atbilstošas.
Kā suņi mācās? Kā viņus saprast? Kā komunicēt?

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Amerikāņu suņu uzvedības speciālistes, doktores, kura pēdējos gadus pavadījusi intensīvam darbam ar problēmsuņiem, īpaši agresīvajiem-PATRICIA MCCONNELL grāmata


Lieliska grāmata iesācējiem un ne tikai. Kā saprotot sevi un suņus uzlabot savstarpējo komunikāciju.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Amerikāņu suņu uzvedības speciālistes, doktores, kura pēdējos gadus pavadījusi intensīvam darbam ar problēmsuņiem, īpaši agresīvajiem-PATRICIA MCCONNELL visaptveroša grāmata

tiem, kuri vēlas suņus saprast dziļāk. Gan runājot par emocijām, gan domāšanu, gan apmācību.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Amerikāņu suņu uzvedības speciālistes, doktores, kura pēdējos gadus pavadījusi intensīvam darbam ar problēmsuņiem, īpaši agresīvajiem-PATRICIA MCCONNELL grāmata

Aizraujoša lasāmviela ne tikai problēmsuņu īpašniekiem, lai gan centrālais tēls ir sarežģīts suns un uzvedības problēmu risinājumi.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Amerikāņu suņu uzvedības speciālistes, doktores, kura pēdējos gadus pavadījusi intensīvam darbam ar problēmsuņiem, īpaši agresīvajiem-PATRICIA MCCONNELL

Noderīgi stāsti par dažādu suņu uzvedību un uzvedības speciālistes  komentāriem.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" 
Kā suns komunicē?

MansSuns.lv komentārs: Daudz valstīs populārās norvēģu treneres Turidas Rugaas grāmata, kura palīdzēs ieskatīties mūsu suņu ķermeņa valodā un izprast viņu komunikāciju.MansSuns.lv komentārs: Norvēģu treneres Turidas Rugaas grāmata, kura palīdzēs izprast mūsu suņu neatņemamu izpausmi- riešanu.
Problēmuzvedība- cēloņi un risinājumi

Ko nodara stress sunim

MansSuns.lv komentārs: Psihologa un dzīvnieku uzvedības terapeita Andera Halgrena ļoti pozitīvi novērtēta grāmata.

Grāmatas autori ir no Vācijas un ar ilggadēju pieredzi suņu apmācībā un uzvedības problēmu risināšanā, kuri kā apmācības pamatu izmanto gan fizioloģisko, gan psiholoģisko aspektu, lai izveidotu apmācības programmu atbilstošu katra indivīda vajadzībām.

Autoru ciešs uzskats- lielākā daļa uzvedības problēmas sākas ar stresu suņa ikdienā. Grāmatā sīki izskaidrota gan organisma reakcija uz stresu, gan suņa ārējās uzvedības izpausmes, gan ilgstoša stresa kaitējums veselībai un tā pazīmes. Dažādi ieteikumi kā stresu novērst, mazināt un menedžēt. Laba grāmata ar ko sākt tiem, kuriem lielas problēmas sagādā tieši suņa nespēja reaģēt mierīgi uz ārējiem stimuliem. Bet tāpat noderēs jebkuram saimniekam, kurš vēlas mierīgāku un līdz ar to harmonisku kopdzīvi ar suni.

IZPLATĪTĀKĀS PROBLĒMUZVEDĪBAS

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Amerikāņu suņu uzvedības speciālistes, doktores, kura pēdējos gadus pavadījusi intensīvam darbam ar problēmsuņiem, īpaši agresīvajiem-PATRICIA MCCONNELL grāmata rakstīta īpaši tiem, kuri adoptējuši suni no patversmes.
PAVADAS VILKŠANA

MansSuns.lv komentārs: Norvēģu treneres TURIDAS RUGAAS grāmata, kurā aprakstītas iespējas apmācīt suni nevilkt pavadu, kā arī iespējamie pavadas vilkšanas iemesli.

PROBLĒMA PALIKT VIENAM

MansSuns.lv komentārs: Profesionāla, motivācijā balstītu metožu trenere ar gandrīz jau 30 gadu pieredzi MALENA DEMARTINI -PRICE palīdz risināt atšķirtības trauksmi.

PASTIPRINĀTA VĒLME MEDĪT

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Apmācības iespējas suņiem, kuri pastaigas laikā labprātāk medī citus dzīvniekus, nekā atrodas kopā ar saimnieku. Bet aprakstītās metodes iespējams nebūs gana efektīvas suņiem ir ļoti patstāvīgu raksturu un tajā pat laikā ļoti spēcīgu medību dziņu.

Kad suņa agresija sakņojas bailēs.
Klikerapmācība

MansSuns.lv komentārs: Laba, vienkārša un saprotama, bet vērtīga grāmata par klikerapmācību iesācējiem. Ne tikai precīzi aprakstīta klikerapmācība, bet arī pielāgota suņa uzvedībai.


MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Šajā grāmatā ir apskatīti klikerapmācības pamati iesācējiem. Diskutējama ir izpratne, kura skar tieši suņus.

Palīgs pielāgojot apmācību savam terjeram. Ieskats gan vēsturē, gan šķirņu īpatnībās palīdzēs izprast to, ko daudzi sauc par "spītību, tukšpaurību, nespēšanu mācīties un bezjēdzīgo pārdrošību".

 Grāmata tiem, kuri vēlās mācīt suni ar viņu sadarbojoties un izprotot viņa sugu, nevis akli izmantojot bailes un sāpes, lai pakļautu un padarītu pasīvu.

Īss, trāpīgs raksturojums "tradicionālajai apmācībai", pseidozinātniskajiem apgalvojumiem par "Bara teoriju", nepieciešamību "būt galvenajam" utt. un tā aplamajai praktizēšanai (kas galu galā vien nozīmē baiļu no soda kā pamatmotivāciju apmācībā) laikā, kad zināšanas netrūkst, lai suni apmācītu krieti efektīvāk, vieglāk un nenodarot viņam absolūti nevajadzīgas ciešanas.

Saistoši piemēri ar citu sugu dzīvnieku apmācību, kas tikai pamato kondicionētā nostiprinātāja izmantošanu kā universālu mācīšanās veido jebkuram sunim- NAV šķirņu, kam tas neder.

.Ar ko sākt pozitīvu apmācību?

MansSuns.lv komentārs: Brīnišķīga grāmata, kurā izklāstītas tīri pozitīvas pieejas (neizmantojot sodu) citādi par neapmācāmiem dēvētajiem suņiem (haskiji, basenji, akitas, bullterjeri un citi suņi, kuri ģenētiski vai citu iemeslu dēļ nav dabīgi radīti sadarbībai ar cilvēku, tāpēc sasaistot saimnieku ar sodu, kļūst vēl neatkarīgāki, izvairās vai noslēdzās nevis pakļaujas apmācībai). Patiesībā šī grāmata derēs kā sākumposms jebkuram sunim, jo lieliski izskaidro kā saimnieka uzmanību padarīt par "pērli" un sadarbību par ikdienu. Vērtīgi un interesanti ir arī daudzie pieminētie pētījumi un prakstiskie piemēri. Laba grāmata tiem, kuri jautā: "No kā sākt?"
Pozitīva apmācība nopietna darba suņiem

K9 Meklēšana un glābšana

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Šajā grāmatā ir prakstīta pozitīva pieeja kā apmācīt suni cilvēku meklēšanai vietās, kur suņa lieliskais deguns ir vienīgā iespēja tikt glābtiem (piemēram: māju drupās pēc zemestrīces). Grāmata nepalīdzēs izprast to kā suns mācās, jo rakstīta bez pozitīvā pastiprinājuma teorijas ietekmes, kā arī pat jaunākās metodes vienā no nodaļām tiek noliegtas, tāpēc suņa uzvedības veidošana tiek skaidrota diezgan primitīvi (vēlams sākt ar citām grāmatām, kuras skaidro izpratni, kura radusies jaunākajos atklājumos). Tajā pat laikā izmantotās metodes un soda kategoriska izslēgšana ir atbilstoša mūsdienu apmācībai.

Kā izmantot darbā, bet kontrolēt ikdienā medību instinktus darba suņiem

Autors ir policijas suņu hendlers ar divdesmit piecu gadu pieredzi. Tāpat apmācījis neskaitāmus mājas suņus un viņu īpašniekus.

Apmācību metodes galvenais mērķis ir medību instinkta novirzīšanu no nevēlamiem objektiem (kaķi, lapsas, riteņbraucēji uc.) uz vēlamo- rotaļlietām kā medījuma aizstājēju.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" lai gan grāmata veltīta tieši mājas suņu apmācībai, izmantot šādas metodes, kuras suņa ikdienā stresu vairo, nevis mazina, nereti var nozīmēt vienas problēmas risināšanu, bet citu radīšanu. Tāpēc autora piedāvātās metodes būtu izmantojamas to suņu apmācībā, kuriem nav iespējamas alternatīvas apmācības bez medību dziņas attīstīšanas un uzturēšanas. Pie tam drastiskais piemērojamā soda apraksts liks noskurināties pat pieredzējušam trenerim- izpratne par tā nepieciešamību IR APLAMA.


Barošana

MansSuns.lv komentārs: Uz racionālu domāšanu un zinātniskajiem pētījumiem balstīta grāmata par suņu barošanu. Ļoti interesanta pieeja kā izskaidrot cilvēku izvēli, barojot savu mīluli- liela uzmanība veltīta tam, kā veidojas viedoklis un kā tas ietekmē ikdienu.
 Noderīga tiem, kas jūtas apmaldījušies mūsdienu bagātīgajā piedāvājumu klāstā, bet turpina meklēt labāko savam sunim. Grāmata palīdz tieši veidot pamatotu viedokli pašam, nevis uzspiež kādu jau "gatavu". Sīks, smalks un noderīgs skaidrojums kā atpazīt kvalitatīvu informāciju no nenozīmīgām interpretācijām.

Aizskartas tēmas par populāriem mītiem: uzturu vēža slimniekiem, uzturu zarnu darbības traucējumu gadījumā, prebiotiķu un rozmarīna lietošanu, utt.

Vetārsta ar vairāk kā 40 gadu pieredzi zināšanās un praksē izdarītie secinājumi par suņu barošanu.
Cita noderīga informācija

Iepazīstot Džeka Rasela Terjeru

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!", jo grāmata ir ļoti noderīga šķirnes interesentiem, bet reizēm subjektīvi vērtējama audzināšanas un apmācības jautājumos.

Aizraujošs šķirnes rašanās un izdzīvošanas, par spīti kara apstākļiem, apraksts.

Ļoti stingrs un iedvesmojošs viedoklis, kurš runā par labu darba īpašību (piemēram: pietiekami mazs, lai spētu strādāt alās, spējīgs stāties pretim niknai lapsai un noskriet 20- 30 jūdzes kopā ar dzinējsuņiem), sākotnējo vērtību (inteliğence, spēja viegli adaptēties, enerğijai un spēkam) un veselības saglabāšanai kā prioritātei. Un neapsverama norāde- iegādāties kucēnu TIKAI pie uzticama audzētāja.

Paskaidrota starpība starp Pārsona Rasela terjeru (vairāk paredzēts izstādēm) un Džeka Rasela terjeru (vairāk paredzēts darbam).

Interesanta un noderīga informācija iegādājoties kucēnu, adoptējot jau pieaugušu suni, kopjot dažādos spalvas tipus, atpazīstot izplatītākās veselības problēmas utt. Bet, lai izzinātu padziļināti šīs tēmas, būs nepieciešami citi avoti.

Iepazīstot Argentīnas Dogu

Saprotami aprakstīta šķirne un tās galvenā raksturīgās īpašības. Interesanti fakti un vērā ņemami ieteikumi- vērtīga lasāmviela interesentiem.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Jāprot atdalīt un aizstāt ar kvalitatīvu informācija par audzināšanu, dominances un bara kārtības mīti, nepieciešamo barošanu, suņa atstāšanu ar bērniem uc. specifiskām sfērām, jo daži ieteikumi ir novecojuši un sevi pierādījuši kā kļūdas, nevis apmācības daļu.

Riska faktori potenciālajiem basenži saimniekiem

Informācija noderīga tiem, kuri apsver basenži iegādi. Apskatīti medicīniskie, ģenētiskie un uzvedības riska faktori.

Riska faktori potenciālajiem dalamaciešu saimniekiem

Informācija noderīga tiem, kuri apsver dalmacieša iegādi. Medicīniskie, ģenētiskie un uzvedības riska faktori.


Informācijas saturs atgādina stāstījumu, kurš sagatavots, lai pastāstītu īsi un konkrēti- pietrūkst plašāks izklāsts nopietnākam interesentam. Krāšņs noformējums- tāds varētu piesaistīt mazākos lasīt

Smalks apraksts par mazo mednieku, bet mūsdienās, vairāk aktīvo kompanjonu suņu šķirni- borderterjers. No vēstures līdz mūsdienām gan par rakstura īpašībām, gan izskatu, fiziskajām spējām un kopšanu.

Par suņu cīņām

Grāmata cilvēkiem ar stipru nervu sistēmu. Par pazīstama sportista Maikla Vika nežēlīgo aizraušanos ar suņu cīņām.


Grāmatas, ko labāk neizvēlēties:

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!"  Šī grāmata noteikti nav uztverama kā vienīga patiesība un ir rakstīta drīzāk kā viena cilvēka viedoklis, nekā nopietns izpētes darbs. Pie tam, vairāki ieteikumi ir vecmodīgi, jo ietver sevī jau sen noliegto "Suns grib būt Alfa" teoriju, iebiedēšanu, tāpēc ir neefektīvi un var radīt tikai papildus problēmas.Bioloģijas doktora Rodžera Abrantes grāmata "Suņu sociālās uzvedības evolūcija"

Apskatīta vairāku sugu raksturīgā uzvedība- ne tikai suņu un vilku, bet arī, piemēram, koijotu, šakāļu un lapsu utt.

MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!"  Galvenokārt tāpēc, ka autors klaji noliedz jauno uzvedības speciālistu uzskatus un savas zināšanas pamato krietni novecijušā literatūrā no kuras pat viens avots nav no 21. Gadsimta. Suņi vispār savā uzvedībā lielākoties netiek atdalīti no vilkiem, bet krietni vairāk tiek runāts par citām sugām, kas ar viņiem tieši nav saistītas.

Sarežģīta lasāmviela, kuras sagremošana prasa pārlasīšanu, domāšanu un vēlreiz pārlasīšanu- vairāk atgādina nopietnas studijas, nekā vieglu izziņas literatūru. Noderēs tiem, kam interesē skaidrojumi tādiem vārdiem kā draivs, motivācija, sociālās bailes, sociālā agresija utt. Patiks tiem, kam ir pietiekami daudz laika izvērtēt un gribas domāt dziļāk. Ja ne, ieteicams meklēt kaut ko piesātinātāku ar atjauninātiem un reāliem faktiem tieši par suņiem.MansSuns.lv komentārs: vēlreiz lasi komentāru "LASI daudz UN KLAUSIES daudz, BET DOMĀ vēl vairāk!" Balansa trenera Džona Fišera personīgā pieeja suņu apmācībai. Vairākas labas idejas un citur maz apskatītas tēmas. Bet grāmatu caurstrāvo neatbilstoša izpratne par pozitīvo nostiprinājumu un mūsdienu apmācības metodēm. Lasāma  tiem, kuri skaidri zina un prot stingri pamatot savu izpratni, kura balstīta iepriekš izzinātos uzvedības speciālistu viedokļos. Lai jūs nemaldina tekstā izmantotie modernie termini- izpratne ne tuvu nav pilnīga.